cafesiparis 3

Cafe Satış Programı

Cafe işletme satış programı, müşterilerin siparişlerini ve hesap ödemelerini takip etmek, cafe yer/masa takibi, gün sonu ve raporlama işlerini kolaylıkla yapabilen bir yazılım programdır.

Cafe Restoran Satış Programı Nedir?

Bir satış elemanının performansı, müşterisi ile karşı karşıya geldiği ilk anlarda kendini belli eder. Araştırmalar, insanların ilk defa karşılaştıkları bir kişiye karşı tutumlarının ilk on saniye içerisinde gerçekleştiğini ifade etmektedir. Satıcı müşterisi ile karşılaştığı ilk birkaç dakika içerisinde söz konusu satışı ya kaybeder ya da kazanmaya doğru ilerler.

Bundan dolayı müşterilere ne kadar hızlı karar verme imkanı sunulursa satışlar da aynı doğrultuda artacaktır.

Cafe satış programları bir diğer ismi ile Cafe Adisyon sistemleri özellikle fast food paket servisi, eğlence merkezleri ve rezervasyon ile çalışan işletme ve firmaların tercih ettiği bir sistemdir

Eski model kağıt üzerinde hesap alma sistemlerine nazaran oldukça kullanışlı bir cafe satış sistemidir. Cafe satış programı ile günlük, haftalık, aylık olarak raporlarınızı tutabilir, personel satışlarınızı takip etmeyle beraber işletme stokları takip etmekte de oldukça kolaylıklar sağlar, yapılan her satış ve işlem kayıt altına alınır ve aylık olarak hedef belirleyip satışlarınızı arttırmak konusunda yardımcı olur.

CAFE SATIŞ PROGRAMI

Restoranların operasyonlarını etkili bir şekilde yönetebilmelerinin sağlanmasıdır. İşyeri çalışanları müşterilerin siparişlerini daha çabuk alır, mutfak içinde daha az hata yapar, müşterilerse yemeklerini ve hesaplarını olağan duruma göre çok daha hızlı alırlar. Böylelikle masaların devir hızları artar ve çalışanlar aynı anda daha çok masaya servis verebilirler. İşyeri yöneticilerinse etkin raporlar aracılığıyla menüde bulunan yemeklerin sipariş miktarlarını ve kar marjlarını kontrol ederek, menüden çıkarılması gereken veya fiyatının değiştirilmesi gereken kalemleri görerek istedikleri değişiklikleri kolayca yapabilir. Özet olarak müşterilerin ve çalışanların zaman kazanması ile beraber çok iyi bireysel ve kurumsal işlevsellik sağlar.

Bu cafe veya restoran satış programı yazılımlarının bazıları mevcut olan yerel ağda, bazıları ise bulut ortamı denilen internet ağı ile çalışmaktadır. Bu iki çalışma esası da yedeklemeler açısından bazı pozitif ve negatif yönleri bulunmaktadır.

 

  Demirbaş Programı Yazılımı
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir