cafemutfak 1

CAFE OTOMASYON SİSTEMİ

Cafe otomasyon sistemi, hem büyük hem de küçük çaplı işletmelerin pek çok sorununun çözülmesinde  oldukça etkili bir yöntemdir. Servis hızı ve kalitesi, bir cafenin tercih edilen bir yer olmasında en önemli unsurlardan biridir. Cafe otomasyon sistemleri, müşterilerce verilen siparişlerin garsonlar tarafından alınmasıyla eş zamanlı olarak mutfağa iletilmesini mümkün kılmaktadır. Ayrıca siparişlere kişisel notların eklenebilmesi, siparişin hazırlanması esnasında ortaya çıkabilecek sorunları en aza indirgemektedir Bu sistemler müşterilerin hesaplarının takip edilmesi konusunda da oldukça başarılıdır. Siparişler sistem tarafından otomatik olarak masaların hesabına yansıdığı için ödeme konusunda da hızlı bir servis imkanı sağlanmaktadır.

CAFE OTOMASYON SİSTEMİNİN SAĞLADIĞI FAYDALAR

Franchise yöntemi ile yönetilen ve birçok şubesi bulunan işletmeler için de restoran yazılımı kullanmak pek çok açıdan fayda sağlar. Örneğin, işletme stok takip programı ile restoranların genel stok durumu kontrol edilebilir; ayrıca çok sayıda şubenin malzeme durumu internet üzerinden takip edilebilir. Böylece hızlı, teknik ve anlık takip olanağı sağlanmış olur. Bu programlar sayesinde sayım işlemlerinin yapılmasına da gerek kalmamaktadır.Böylece son derece kolay bir biçimde vakit ve enerji isteyen bir iş de yapılabilir.

 

Eve yemek servisi yapan bir işletme, otomasyon sistemleri ile paket servis çalışanlarının  anlık olarak nerede olduğunu takip edebilir. Birçok kattan oluşan restoranların her bölümü sistem üzerinde ayrı ayrı pencerelere ayrılarak gösterilmekte ve bu sayede karışıklık olmadan, sistemli bir biçimde mekan içi takip yapılabilmektedir. Otomasyon sistemlerinin bir diğer yararı da restoranın genel profilini daha modern bir hale getirip, servis hızını olabildiğince arttırmasıdır.

 

Yazılımsal ve donanımsal işlemleri tamamlandıktan sonra, bu sistemleri uzun vadede maliyetlerine göre oldukça fayda sağlamaktadır. Sistemlerin genel olarak en temel özellikleri, restorant içinde yönetim kolaylığı sağlamaları ve personelin daha verimli çalışabilmesine imkan sağlamasıdır. Otomasyon sayesinde müşterilerin siparişleri mutfağa anında iletebilir ve masaların hesapları dijital ortamdan takip edilebilir.

 

Yine pos sistemleri müşterilerin hesap ödemelerini oldukça kolaylaştırdığı için yazılı adisyon kullanımı oldukça azalmıştır.

  Qr Stok Takip ve Karekod Sistemi
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir