Özel Yazılım Nedir

Özel Yazılım Her işletmenin kendi sorunları, kendi hedefleri ve birlikte çalıştıkları özel araçları vardır. Bu özel araçların başında da bugün özel yazılım programları gelir. Özel yazılımlar, işletmelerin gereksinimlerine göre uyum sağlar ve büyür. İşletmenizin kendisine has ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen özel yazılım, iş akışını azaltır, iletişimi geliştirir ve ekibinizin verimliliğini artırır.

ozel yazilim23

Özel yazılımların, gereksinimlere göre uyarlanmış, özelleştirilebilir yardımcılar olarak da görülebilir. Genel olarak, özel yazılımlar, seri satışı yapılan ortak tüketici yazılımlarından çok daha verimlidir, çünkü ilgili işletmenin özel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanırlar. Standart seri üretimli yazılımlarla, yazılım üreticisinin geliştirme döngüsüne bağlı kalarak rakiplerle aynı güncellemeler alınırken, özel mobil uygulama, yenilikçi çözümler geliştirmeye imkan verir.

ozel yazilim hizmeti

Özel bir yazılım hizmeti alındığında, iş süreçlerini ve ihtiyaçları gidermek için gerekli olan işlevsellikler göz önünde bulundurulur. Bu, işinizi daha iyi anlamamıza ve probleminizi tam olarak belirlememize ve etkili bir şekilde özelleştirilmiş bir çözüm elde etmeye imkan sağlar. Müşteriye özel süreçler ve yazılım tabanlı değerlendirmeler, çalışanlarınızın daha doğru ve hızlı kararlar almasını ve şirketiniz için önemli bir rekabet avantajı elde etmesini sağlar.

tksm

Otellerimizdeki demirbaş ve stok kontrolünü Nar10 Bilişim ve sürekli destek veren personelleri sayesinde sağlıyoruz.

indir

Havaalanı personellerimizin teçhizatını bize özel yapılan yazılım sayesinde hem mobilde hem de web üzerinde kolayca takip edebiliyoruz.

Özel Yazılımların Türleri

Standart/paket yazılımlar, şirketlerin yönetim, işin gerektirdiği fonksiyonlar meselesini çözmekte zorlanır. Bu nedenle özel yazılımını yaptırmayan firmalar genellikle sık sık yazlım değiştirmekte veya aynı anda çok sayıda yazılım kullanarak karmaşık bir düzen kurmaktadır. Bu ise zaman ve enerji kaybına neden olmakta ve hızlı gereksinimleri karşılayamamaktadır. Özel yazılımlar ise, tepeden en alta kadar her konuma gereken bilgiyi, kısa zamanda hatasız bir şekilde sunarak, karmaşıklığı ortadan kaldırır.

Özel yazılımlar konusunda şu örnekleri verebiliriz:

 • Standart teknolojilere dayalı komple iş çözümlerinin geliştirilmesi ve entegrasyonu,
 • Web uygulamaları ve web servislerinin geliştirilmesi ve entegrasyonu,
 • Veri tabanı ve rehberlik hizmetlerinin uygulanması ve entegrasyonu
 • KOBİ yazılımları,
 • Ticari programlar,
 • İnsan kaynakları yazılımları,
 • Mağaza yazılımı,
 • Market yönetimi yazılımı,
 • Barkodlu satış yazılımı,
 • Restoran yönetimi,
 • Kuyumculuk yönetimi,
 • E-ticaret yazılımları,
 • İçerik yönetim sistemi yazılımları,
 • Mobil uygulamalar vb.
 • Karekod Yazılımı 

Özel Yazılım Çözümleri

 • Özel yazılımlar, pazarlama departmanlarının, ticari hizmetlerin, satış sonrası servislerin ve bazı durumlarda şirketin destek departmanlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere de tasarlanabilirler.
 • Bir işletmenin, üretim, operasyon planlama, envanter yönetimi, tedarik, pazarlama, satış gücü yönetimi gibi çeşitli faaliyetlerini tek bir bilgi sistemi etrafında koordine etmek amacıyla da hazırlanabilir.
 • Eticaret siteleri, müşterilerin ve tüketicilerin, bir engelle karşılaşmadan online hizmet ve ürünler kullanmasını veya sunmasını sağlarken kendisine has özelliklere sahip bir özel bir yazılım gerektirebilir.
 • Aynı zamanda yaptığınız işe göre ihtiyaçlarınıza özel olarak proje yönetimi yazılımları da hazırlanabilir. Bu tür yazılımlar da hedeflerinizle ilgili çeşitli planlama, kaynak ayırma, işbirliği, iletişim sistemleri ve dokümantasyon işlevlerine sahip birçok uygulamayı bir araya getirir.
 • Özel içerikler üreten bir siteniz varsa, özel bir İçerik Yönetim Sistemi geniş içerik ve belgelerle başa çıkmak için çeşitli özellikler ve yetenekler sunar.
 • Projelerinizi gerçekleştirmek istediğinizde, büyüklüğü ne olursa olsun, özel proje yönetimi yazılımları projenizi daha esnek ve daha verimli hale getirmek için en büyük yardımcı olur.
  Web Yazılım

Özel yazılım hizmeti veren firmalar, bir bütün olarak uzun vadeli müşteri memnuniyetine katkıda bulunmak için size sürekli destek hizmeti de sunabilmektedir. Böylelikle işletmenizin omurgasını oluşturan işleri tam teşekküllü bir yazılım sayesinde sorunsuz bir şekilde yürütürken ana hizmetlerinize odaklanarak, müşterilerinizi elinizde tutmanıza ve yeni müşteriler bulma pazarındaki maliyetleri azaltmanıza olanak tanır. Sonuç olarak, gelir ve kar marjlarınızı yükseltirsiniz.Barkod Programı ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz

Özel Web Yazılım Geliştirme

Özel Web yazılım, her bir şirketin kendi özel ihtiyaçlarına göre geliştirilen yazılımlardır. Zira her işletmenin kendi özel iş çeşitliliği vardır ve piyasadaki seri üretim programlar, tam olarak ihtiyacınızı karşılayamayabilmektedir. Bu durumda özel Web yazılımlar ise, isteğiniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda işletmenizin tüm veri ve işlemlerini tek bir birleşik sisteme entegre eder.

Özel Web yazılım geliştirme sırasında işletmenizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için gerekli özellikler sisteme entegre edilir. Yüksek bir özelleştirme sağlanır.  Yetkisiz erişimi, hırsızlığı veya diğer suiistimalleri önlemek için koruma sistemleri özel yazılımlarda yer alır ve depolama, veri işleme gibi herhangi bir arıza durumunda bilgilerinizi kaybetmemeniz için önlemler alınır. Ayrıca ihtiyacınıza özel olarak kurgulandığı için, gereksiz özelliklerle kafanız karışmaz ve kullanımı basit, anlaşılır arayüz sahibi bir yazılım üretilerek çalışmalarınızın daha keyifli hale getirilmesi sağlanır.

Özel Mobil Yazılım Yaptırmak

Özel yazılım, işinize değer katmak için gerekli olan programlardır. Fikirlerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için, ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel yazılım hizmeti almak son derece faydalı ve rahatlatıcıdır. Zira özel Mobil yazılımlar, projeniz ve amaçlarınız doğrultusunda gerekli olan en son teknolojiyi ve en iyi uygulamaları bir araya getirir. Bir hizmet olarak özel yazılım geliştirme hizmeti, hızlı bir şekilde lisans anlaşmaları ve şirket içi altyapı için tercih edilen çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Vizyon sahibi işletmeleri tanımlayan benzersiz fikir ve gerekliliklere göre geliştirilen özel yazılımlar, varmak istenilen rotaya doğru yol alırken işletmelerin en büyük yardımcıları olmaktadır.

ozel yaz

Özel Uygulama ve Yazılım Firmaları

Özel uygulama firmaları, hayal ettiğiniz özel yazılım projelerini, anahtar teslim bir çözüm olarak hazırlar ve her aşamada size eşlik eder. Yazılım geliştirirken öncelikle yazılım firması ile iletişime geçilir, istenilen ve çözülmesi gereken görevi veya sorunu açıklarlar. Durum analizi ve çözüm önerileri özel uygulama firmaları tarafından yapılır. İstişarelerin sonunda teknik bir şartname hazırlanır. Şirketinizin gereksinimlerini dikkatlice ele alınır ve yazılım hazırlatmak isteyen işletme tarafından onaylanacak olan bir fonksiyonel özellik listesi hazırlanır. Yazılım hazırlanmaya başlanır ve her aşamanın sonunda, gelişimin ilerleyişi kontrol edilerek ve ilerleme hakkında bilgilendirme sağlanır. Tüm aşamalarda karşılıklı bilgilendirme ile iyi bir sistem kurulur ve kullanılmaya başlanır. Sistemin, yazılım firmaları tarafından uygulanması ve başlatılması için Şahsi yazılım şirketleri ilgili süreci profesyonelce yönetir.

  Barkod Sistemi Kurmak İstiyorum

11 min

Özel Uygulama’nın Faydaları

 • Özel yazılım yaptırarak, işinizin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan bir çözüm elde edersiniz.
 • İhtiyaçlarınız profesyonel ekipler tarafından hazırlanır ve proje riskleri son aşamaya kadar yazılım firmalarının mesuliyetinde olur. Bu nedenle, özel uygulamaların güvenilir bir şekilde geliştirilmesi için özel yazılımların firmaları tercih edilen bir çözümdür.
 • Özel yazılımları geliştirmek zaman zaman pahalı gelebilir, ancak kapsamlı sistemlerin pahalılığı yanında son derece ucuzdur ve uzun vadede faydalı olduğu malumdur. Özel yazılım, şirketin gereksinimlerini karşılamak için sürekli bir değişiklik veya geliştirme gerektirmez. Uzun süre yatırım yapmadan kullanılabilir.
 • Yeni bir hamle ve genişleme sırasında ihtiyacınız olduğundaysa, size özel olması sayesinde yazılımları, özel ve özgün yazılım firmaları aracılığı ile dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Çünkü özel yazılımlar, şirketin değişen ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir.
 • Stoktan gelen seri satışta olan bir yazılım, istendiğinde geliştirilemez ve sunduğu işlevler sabit kalır. Kullanmaya devam etmek çok pahalı ya da uygunsuz olur.
 • Özel ve özgün yazılım firmaları ihtiyacınız olan sistemleri üretir. Uygun ve makul fiyatlara stabil bir yazılım yaptırmak, kapsamlı sistemlere çok para verme noktasında sorunlarınızı çözen iyi bir çözümdür.
 • İşlevsel donanımın, uygun donanım yazılımının ve özel Uygulamanın mükemmel etkileşimi sayesinde, karmaşık zorluklar son derece basitleşmekte ve işler kolaylaşmaktadır.

barkod qr karekod mobil

Güvenilirlik ve İşlevsellik

Genellikle saldırıya uğrayan yazılımlar, piyasada popüler olan standart yazılımlardır. Bilgisayar korsanları ve diğer saldırganlar zaten bu tür yazılımların güvenlik açıklarının farkındadırlar ya da araştırırlar ve nereden başlayacaklarını bilirler. Şirketiniz için hususi olarak geliştirilen bir özel yazılım, yalnızca ekibiniz tarafından kullanılır ve bu da yazılımın ele geçirilme olasılığını en aza indirir.

İyi proje planlamasına rağmen, uygulamada dar boğazlar ve yeni gereklilikler de sürekli ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, özelleştirilebilen ve geliştirilebilen özel yazılımlar; bu süreçleri başarıyla atlatmanıza olanak tanır. Size farklı seviyelerde özelleştirilmiş çözümler gerçekleştirme imkanı sunar.

Çalışanlarınız ve sistem kullanıcılarınız genellikle yazılımı daha etkili ve kullanıcı dostu yapmak için iş akışlarının nasıl tasarlandığını tam olarak bilir, Firmanız için en uygun yazılımlar bu sayede mükemmel derecede özelleştirilebilir ve işleri pratik hale getirebilir. Hızlı yazılımlarla, iş büyümesine ve yeni gereksinimlere uyum sağlayan esnek bir sistem oluşturma kabiliyeti elde edilir. Akıllı iş kararları almak için kullanılan anlamlı raporlar oluşturmanıza olanak sağlanır.

Ayrıca şu özellikler özel yazılımların tercih edilme sebebidir:

 • Özelleştirilebilir menüler,
 • Arama ekranlarının kişiselleştirilebilmesi,
 • Tam ihtiyaca göre farklı yetkilendirme türleri,

img 5608

Özel Uygulama Hizmeti

Detaylı bir ilk görüşmede, sizinle birlikte geliştirilecek sistemin temel ihtiyaçlarını belirleriz. Gereksinimler, proje yönetimi, iletişim, proje aşamaları ve son tarihler için bir şartname hazırlanır. İdeal olarak, gereksinimlerinizi zaten buna göre formüle etmiş olursunuz, böylece proje açıklamasına dahil edilebilir halde olurlar. Projenin kapsamına bağlı olarak, ek analizler yapılır. Yazılımınızın geliştirilmesinde, ilgili proje için en uygun modern çerçevelere ve araçlara başvururuz. Sürecin sonunda, yazılım, istenildiği gibi, çalışır halde teslim edilir. İlerleyen süreçte bir genişleme veya iş değişikliği; yani dışsal etkiler sonrasında, yazılımın uyarlanması veya genişletilmesi gerektiğinde yeniden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Demirbaş Takip Sistemi

f8383fdd be52 46b5 86a3 e09a32039874

Özel Yazılım Yararları

Bilgi teknolojisi ve veri boyutları günümüzde hızla gelişmektedir. Bu otomatik olarak sizi daha geniş bir bilgi haznesi ile karşı karşıya getirecektir. Büyük miktarda veriyi (big data) işlemeye yardımcı olacak yeterli yazılım olmasına rağmen, kullanıcılar için yararlılık ölçeği, bu programların işlevselliğine bağlıdır.

Geliştirdiğimiz yazılım çözümleri ile paradan, zamandan ve hepsinden öte sinirden ve dikkat dağınıklığından uzakta kalmanıza yardımcı oluyoruz. Bilhassa piyasa çok dinamik ise, mevcut koşullara uyumsuzluğun ciddi sonuçları olabilir. Bu nedenle, yazılımın gelişimini işletmenin büyümesine paralel hale getirmek ve firmanız i.in yazılım geliştirmeye odaklanmak, olağan ve gerekli bir yoldur.

Bu perspektifle eksiksiz, kullanıcı dostu, işlevsel, hedef kitlenizi memnun edecek, gezinmesi kolay bir özel yazılım desteği sunuyoruz. Şirketinizin yeni bir işletme veya köklü bir şirket olmasına bakılmaksızın, işinize katkıda bulunmaktan ve özel yazılım geliştirme hizmetlerini sunmaktan mutluluk duyarız… Siz de özel, mobil, web,  yazılım yaptırmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz!