depo sistemleri

Kozmetik Barkod Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kozmetik Barkod Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır? Barkod numarası sorgulaması ile ürünlerin kime, hangi firmaya ve hangi ülkeye ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Böylece barkod sahibinin iletişim bilgilerine erişerek ticari bağlantı kurabilir, başka firmaların sizin iletişim bilginize erişerek sizinle bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. Barkod sistemi numarası sorgulama GS1 GEPIR sistemi kullanılarak yapılır.

GS1 uluslararası bir organizasyon olup, tedarik zincirlerinde yer alan ürünlerin tanımlar. Ürünleri ilgilendiren veri değişimi protokolünü sağlar. GS1 GEPIR sayesinde 111 üye ülkedeki 1 milyondan fazla firmanın GS1 bilgilerine erişim sağlanır. GS1 GEPIR sayesinde hangi barkod numarasının hangi ülke menşeli olduğunu, hangi firmaya ait olduğunu öğrenebiliriz. GEPIR, Global Electronic Party Information Registry kelimelerinin kısaltılmış şeklidir. Bu sistem sayesinde, GS1 sistemine kayıtlı firmaların unvan, adres, telefon, e-posta gibi iletişim bilgilerine ulaşıp bu firmalarla bağlantıya geçebilirsiniz.

 

 

Kozmetik programı

kozmetik ürün sorgulama

barkod numarası sorgulama işlemi 4 şekilde gerçekleşir.

Kozmetik Barkod Numarası Sorgulama, kozmetik orjinallik sorgulama tüketicilerin ürünlerin güvenliği, doğallığı, kalitesi ve üretim tarihleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri bir işlemdir. Barkod numarası, ürünün kimliğini belirlemekte ve bu sayede ürünün özellikleri hakkında çeşitli bilgilere erişmek mümkün hale gelmektedir. Kozmetik ürünler de bu anlamda barkod numarası sahibi olan ürünlerdir ve buna bağlı olarak da bu numaranın sorgulanması işlemi yapılabilmektedir.

Kozmetik Barkod Numarası Nedir?

Kozmetik ürünlerin ambalajlarında yer alan barkod numaraları, ürünün kimlik bilgilerini içermektedir. Barkod numarasının tamamı 13 haneli bir sayı serisidir ve ürünün seri numarası olarak kullanılmaktadır. Her bir ürüne özel olarak verilen barkod numarası sayesinde, ürünlerin özellikleri hakkında çeşitli bilgiler elde edilebilmektedir. Kozmetik barkod numarası, ürünlerin üretim tarihleri, son kullanma tarihleri, içerikleri ve üreticileri hakkında bilgiler içermektedir. Böylece tüketiciler, ürünlerin ne kadar doğal, ne kadar kaliteli ve hangi şirketler tarafından üretildiği hakkında daha fazla bilgi edinebilmektedir.

qr kod sistemi yazilimlari scaled

Aramada Trend Olan Bazı Kelimeler

  1. mobil uygulama
  2. ürün takip sistemi
  3. ürünün barkod özellikleri
  4. parfüm son kullanma tarihini öğrenme
  5. orjinal ürün sorgulama
  6. kozmetik mobil uygulaması
  7. sağlık bakanlığı barkod sorgulama
  8. kozmetik ürünlerin ve tıbbi cihazların ürün bilgilerine göre orjinal olup olmadığı

qr kod 000 scaled
Kozmetik Barkod Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kozmetik barkod numarası sorgulama, tüketicilerin güvenli bir şekilde ürünleri kullanmalarına yardımcı olan bir işlemdir. Barkod numarası sorgulama işlemi, herhangi bir internet sitesine erişim sağlamadan önce yapılabilen basit bir işlemdir. Bu işlemi yapmak için herhangi bir barkod okuyucu uygulaması ya da barkod okuyucu cihazları kullanarak, ürünlerin barkod numaralarını okutmanız yeterlidir. Barkod okuyucu uygulaması aracılığı ile, kozmetik ürünlerin barkod numaralarını okuttuktan sonra, bu numaraların hangi ürünlere ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için barkod okuyucu uygulamasının kozmetik barkod numaralarını okuyabilen bir özelliğinin olması gerekmektedir.

  Depo otomasyon Sistemi Nedir?

Kozmetik barkod numarası sorgulama işlemi, aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Kozmetik Ürün Bildirim Sistemi” aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bu sistem sayesinde, tüketiciler, kozmetik ürünlerin barkod numaralarını internet sitesine girerek, ürünlerin ne zaman üretildiğini, hangi şirket tarafından üretildiğini ve ürünün içerdiği maddeleri öğrenebilirler. Bu sayede tüketiciler, ürünlerin doğal veya yapay olduğunu, ne kadar sağlıklı ve kaliteli olduğunu, hangi şirketin ürettiklerini keşfedebilirler.

Tüketiciler, kozmetik ürünlerin barkod numaralarını sorgularken, son kullanma tarihlerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Barkod sayesinde üretilen kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri de sorgulanabilmektedir. Böylece tüketiciler, ürünlerin son kullanma tarihlerine göre hangi ürünleri ne zaman kullanmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Sonuç Olarak;

Kozmetik barkod numarası sorgulama, tüketicilerin güvenli bir şekilde ürünleri kullanmalarına yardımcı olan bir işlemdir. Tüketiciler, kozmetik ürünlerin barkod numaralarını okuyarak, ürünlerin içerikleri, üreticileri, üretim tarihleri ve son kullanma tarihleri hakkında bilgi edinebilirler. Bu sayede tüketiciler, hangi ürünleri ne zaman kullanmaları gerektiği konusunda da bilgi sahibi olabilirler. Kozmetik barkod numarası sorgulama işlemini yaparken, güvenilir kaynaklar kullanmaya dikkat etmek gerekmektedir.

Kozmetik Barkod Numarası Sorgulama

: Kozmetik Barkod Numarası  olarak satılan ürünlere ait bir barkodları tanımlamakta kullanılan GTIN ile sorgulama yapacaksanız, ticari ürünün üzerinde yazan GS1 sistemine göre oluşturulan barkod numarasını, arama alanına girip “Ara” butonuna basarak sorgulayın.
2- Firma Adı İle Sorgulama: Firma bilgisini girerek yapılan arama yöntemidir. Bu aramada firma adı ve ülkesi girilir. Hızlı ve tam bilgiye ulaşmak için firmanın bulunduğu şehir bilgisini girerek barkod numarası arama işlemini kolayca yapabilirsiniz.
3- Küresel Lokasyon Numarası ile Arama: Küresel Lokasyon numarası olan GLN-Global Location Number, barkod sistemi kullanan tüm kurum ve kuruluşların kendi içlerinde ve kendi aralarında gerçekleştirdikleri yer değişimlerini tanımlamakta kullanılan alfanümerik numaralardır. GLN’ler genellikle ürünlerin çalışma ortamındaki yer değişimini belirtir. Bu tür fiziksel yer değişimleri, çoğunlukla e-ticaret firmalarının tercih ettiği uygulamalarda kullanılır. Bu nedenle yoğun bir depo-sevkiyat takibi yapmakta olan firmalarımıza bu tür bir takip sistemi önerilir.
4- Taşıma Birimi Etiketi ile Barkod Numarası Sorgulama: Taşıma birimi etiketi, SSCC-Serial Shipping Container Code, taşınacak ticari ürünlerin, tedarik zinciri süresince izlenmesi amacıyla kullanılan 18 basamaklı sayı sistemidir. SSCC’ler, otomasyon ve okuma işlemlerinin kolay yapabilmesi için, Barkod şeklinde tanımlanabildiği gibi, GS1-128 ve RFID ler şeklinde de tanımlanır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir