Barkod Sistemi 

Barkod Sistemi Günümüzde satın aldığımız birçok ürünün üzerinde dikkatimizi çekecek şekilde bazı bilgilerin yer aldığı bir yapışkan bulunmaktadır. Barkod yazılım ile ürünlerin içerik bilgileri ve diğer niteliklerin bulunduğu barkodlar üretilmektedir. Bu şekilde satın aldığımız hemen her ürünün üzerinde bir barkod bulunduğunu fark ederiz. Naron A.Ş olarak 20 yıllık saha tecrübemizle her kitleye hitap edebilen programlar üretip piyasaya sürdük ve 100 lerce anahtar teslim kurulum gerçekleştirdik.

gokturk nox boutique h7340 cbcd7

Şubelerimizi tek yerden kontrol edebiliyoruz. Çok pratik ve hızlı bir sistem

indir

Kasa ve satış raporlarımı mağazaya bağlı olmadan dilediğim yerden kontrol edebiliyorum.

Barkod bulunan ürünlerin daha kolay anlaşılabildiği, müşteriler için işlerin kolaylaştığı bilinmektedir. Nitekim kimseye sormadan, ürün ile alakalı pek çok bilgiye barkod yazılım sayesinde ulaşabilmek kolaylaşmıştır.

Müşterilere sunulan kolaylığın yanında, en büyük fayda ise işletmelere sağlanmaktadır. Nitekim ürünlerin kolaylıkla takibi, bilgi ve içeriklerin işlenmesi, kolay stok kontrolü ve takibi, anında ürüne ulaşım ve envanter bilgilerinin bilinmesi ile fatura ve hesap kesim işlemlerinin kolaylıkla yapılması sistemin kolaylıkları arasında yer almaktadır.

Eğer bir Depoya sahipseniz depo stok yönetimi başlıklı yazımızda inceleyebilirsiniz

Barkod Yazılım Nedir?

Barkod sisteminin bir işletmeye kurulabilmesi için, barkod Sistemleri ile diğer yazılım sisteminin kurulması gereklidir. Özetle, bir işletmenin tüm ürünleri üzerinde barkod görülebilmesi ve sistemin kurulabilmesi için yazılım yüklenmelidir. Yazılım yüklenmesi için ise profesyonel yardıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Tanıma gelirsek, barkod sistemi bir işletmenin ürünlerini takip ve kontrol edebilmesi ile işletmeye dair iktisadi hesaplamaların yapılabilmesine olanak sağlayan akıllı bir yazılım sistemidir. Bu sistemin kullanılması ile, ürünlerin kolayca takibi yapılırken, kayıp ve eksik gibi istenmeyen durumların önüne geçilmektedir.

728X90

Barkod Yazılım Faydaları Nelerdir?

İşletmenize barkod yazılım kurmakta kararlı iseniz, doğru kararı vermişsinizdir. Yazılımın kurulması sonrasında, El terminali bağlayabilirsiniz. Yazarkasa ile uyumlu, fiş yazıcı anında devreye girmektedir. Müşteri göstergesine sahip olursunuz. Fatura yazıcısına uyumlu şekilde bağlanabilirsiniz.

Miktar raporunun sunulması, kullanıcı raporu, kar ile zarar oranı gösterilmektedir. Ürün kritik miktara düştüğünde uyarı sistemi devreye girmektedir. Departman raporu ile birçok faydalı rapora ulaşmak mümkündür.

Hızlı Satış Sistemi barkod sistemlerine tam entegre çalışan sistemlerdir. Barkodlu Hızlı Satış başlıklı yazımızı okumanızı öneririz

Dilerseniz, mobil takip ile sisteme bağlanıp, evinizden ya da başka bir ortamdan işletmenize dair verilere ulaşmak mümkündür. Şube bağlantısı ve web paneli de eklenti yapılabilmektedir.

Ürünlerin sınırsız stok ve kullanıcı tanımlama sayesinde takip edilmesi kolaylaşmaktadır. Akıllı yazılımın sunduğu kolaylıklar belirtilmiştir. Her bir işletme için vazgeçilemez kolaylıklar sunan akıllı barkod sistemlerinin kurulması, işletmelere büyük avantaj sağlayacaktır.

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

Başta devletlerin desteğini akabinde yazılımcıların desteğini almasıyla beraber barkod kullanımı ticari alanda oldukça yaygın bir hal almıştır. Özellikle devletlerin neredeyse her üründe barkod bulundurma zorunluluğu getirmesiyle beraber yazılımcılar barkodun farklı fonksiyonlarını da geliştirerek bu işlemi şirketlerin yararına olacak şekilde baştan dizayn etmişlerdir.  Bu şekilde yeniden dizayn edilen barkod sistemleri kullanıcılarının iş yüklerini üstüne almıştır ve onlara maddi manevi pek çok tasarruf getirmiştir.  Barkod üzerinde siyah çizgiler, beyaz zemin ve çeşitli sayılar bulunmaktadır. Bu sayılar barkod hakkında pek çok bilgiyi bize detaylı olarak sunabilmektedir. Bilişimciler ise barkodun en çok bu özelliğini kullanmışlardır. Bu özellikleri barkodu benzersiz yapabilmekte ve bu sayede satış, takip gibi pek çok işlemi barkodun yardımıyla yapabilmekteyiz.

Barkod Sistemi Ne İşe Yarar?

Şirketiniz envanterinde çağın gereksinimleri doğrultusunda binlerce farklı ürün bulunabilmektedir. Bu ürünlerin takibini sağlamak ise ilkel takip ve envanter yöntemleriyle oldukça zordur. Barkod sistemleri sizlerin bu noktada yardımınıza yetişerek bütün takip işlerinizi tek bir panel üzerinden kolay bir biçimde yapabilmenize imkan sağlamaktadır.  Satın aldığınız ya da üretimini sağladığınız bir ürünün üzerinde barkod bulunması halinde, o ürünü sisteme tanımlayabilmekte ve gerekli bilgileri girerek takibini sağlayabilmektesiniz. Ürünlerin isimleri, raf nosu, deseni, bedeni, renk tonu gibi pek çok detayının sisteme girişini sağlayabilmekte ve bu detaylar doğrultusunda ürünleri istediğiniz şekilde filtreleyebilmektesiniz.

Barkodlu Satış Özellikleri

  • Satış işlemlerinizi çok daha hızlı bir hale getirerek müşterilerinizi bekletmeden süeci gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Şirket bünyesinde kullanılmakta olan diğer yazılımlar ile senkronize bir halde çalışarak bütün yazılımlar arasında kolay bir veri aktarımı gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Satış sırasında otomatik bir şekilde fiş ya da fatura oluşturabilmektesiniz.
  • İstediğiniz tarih aralıklarındaki bütün işlemleri sütün, tablo ve çizgi grafikleri çeklinde alabilmenize imkan sağlamaktadır.
  • Sadece barkod okuyucu kullanarak stoklarınızı sayabilmenize olanak sağlamaktadır. Bu sayede uzun zaman boyunca elle sayım yapma derdinden kurtulabilmektesiniz.
  • Günlük yapılan yedeklemeler sayesinde donanım arızalarıyla karşılaştığınız vakit veri kaybı yaşamazsınız.

Barkod Sistemi Fiyatları

Artık bütün şirketler bir ürün ürettikleri zaman o ürüne kendi barkodlarını entegre ederek piyasaya sürmektedirler. Firmalar, ürünlere entegre ettikleri barkodlar sayesinde ürünün ilk üretim aşamasından en son kullanıcıya ulaştığı zamana kadar ki bütün süreçlerde ürünün takibin kolay bir biçimde gerçekleştirebilmektedirler. Bu şekilde üründe en ufak bir sorun söz konusu olduğu vakit ürüne kolayca erişebilme, ürünün kendisine ait olup olmadığını teyit edebilme gücüne sahip olmaktadır. Bu şekilde işlem sağlayan firmalar bir sorunla karşılaştığı zaman üründeki problemi hızlı bir biçimde çözümleyerek müşteri memnuniyetini arttırmakta ve satışlarının devamlılığını sağlayabilmektedir. Günümüzde müşteri memnuniyeti yüksek olan firmalar bu ününün yayılmasıyla birlikte çok daha fazla satış yapabilmektedirler.

Barkod Sistemi Kullanmak Şirketlere Nasıl Fayda Sağlamaktadır?

Profesyonel bir anlayış müşteri potansiyelindeki dalgalanmalar konusunda çok büyük bir önem arz etmektedir.  Potansiyel bir görünümün ise başlıca gereksinimi kurumsal ve disiplinli bir iş planından geçmektedir. Disiplini şirketinize sağlayacak yegane unsur ise elbette ki iş alanınız için geliştirilmiş otomasyonlar olmaktadır. Barkod sistemleri ise sizlerin bütün envanter yönetimi ve stok takip işlemlerinizde yanınızda olmaktadır. Bu süreçleri yüksek disiplin bazında ve ciddiyetle geçirebilmenize olanak sağlamaktadır. Disiplinli bir iş planı sadece imaj bakımından değil, siz değerli yöneticilerimizin şirketlerini daha kolay yönetebilmesini de beraberinde getirmektedir.  Şirketinizde bir barkod yazılımı bulundurmak tedarik zincirinin her aşamasında çok daha verimli bir iş modeli yaşayabilmenize imkan sağlamaktadır. Hem çalışanlarınızın daha kolay çalışabilmesi, hem sizin artan otoriteniz, hem de yüksek bir iş verimi sizlere uzun vadede çok büyük karları beraberinde getirecektir.

Ucuz Barkod Sistemi Fiyatları

Bir şirket büyümek istiyorsa mutlaka çağın yeniliklerinden faydalanmalı ve gereken noktalarda gerekli yazılımları kullanmalıdır. Burada ucuz olan yazılıma yönelmek şirketlere fayda yerine zarar getirmektedir. Bir yazılım ne kadar profesyonel tasarlanmışsa üzerinizden o kadar yük almaktadır. Bizler sizlere bilirkişi ve işinde uzman yazılımcıların ekip halinde tasarladığı barkod sistemlerimizi en uygun fiyatlardan sunmaktayız. Eğer şirketinizde iyi bir çalışma düzeni istiyorsanız sizler de mutlaka bünyenizde bu yazılımı bulundurmalısınız.

Mağaza Barkod Sistemi
Market Barkod Sistemi
Depo Barkod Sistemi

Her Bütçeye Uygun Barkod Sistemi Seçenekleri ile Bize Ulaşabilirsiniz. Demo İçin Tıklayın. Arkadaşlarımız Size En Kısa Sürede Canlı Demo Yapacaktır.