IMG 7977

Demirbaş Barkod Sistemi Yazılımı

1.Sistemin Amacı

Demirbaş Barkod Sistemin ana amacı, firma veya işletme bünyesinde bulunan demirbaşların tanımlanabilmesi ve takip edilebilmesini sağlamaktır. İşletmede bulunan taşınır malların belirlenmesi, yazılım aracılığı ile tanımlanması ve etiketlenmesi, sayılarak kontrollerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak ulaşılmak istenen kriterlerde raporlar alınabilmekte ve geçmiş zamanda demirbaşların kimin elinde bulunduğu belli olmaktadır.

Sistemde RF çalışmakta olan mobil barkod okuyucu terminallerle, bilgisayar ortamında çalışmakta olan modüller birbiriyle entegre bir biçimde çalışmaktadır. Ana sistem 5 ayrı modülden oluşmaktadır.

1.Tanımlama modülü

2.Raporlama modulü

3.Sayım modulü

4.Zimmetleme modulü

5.El Terminali modulü

 

  1. Sistemin Modülleri

2.1 Genel Özellikler

Sistem birden kullanıcının kullanabilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Microsoft SQL Server veri tabanı üstünde çalışmaktadır. Kullanıcıların isteği doğrultusunda “MS SQL Server Desktop Engine”, “Microsoft SQL Server 2000” veyahut “Microsoft SQL Server 2005” sürümlerini de desteklemektedir. Microsoft’un ücretsiz olarak sağladığı “MS SQL Server Desktop Engine” üzerinde 4GB veri dosyası sınırlaması altında da çalışabilmektedir

2.1 Tanımlama Modülü

Taşınıra ait tanımlayıcı bilgilerin sisteme girildiği modüldür. Sistem devletin belirlediği resmi taşınabilir mal yönetmeliğine uygun olarak geliştirilmiştir. Sözkonusu yönetmelikte tanımlı bilgiler sisteme aktarılmış olarak kurulum yapılmaktadır. Kullanıcı istediği durumlarda bu yönetmeliği değiştirebilme ve geliştirebilme olanağına sahiptir.

Ekran aracılığıyla işletmenin detaylı lokasyon bilgisi tanımlanmakta ve etiketlenebilmektedir. Söz konusu bu etiketler el terminalleri aracılığıyla okutularak lokasyon bilgileri terminaller tarafından zahmetsiz bir şekilde tanımlanabilmektedir. Lokasyonlar firma veya firma şube bilgileri dışında fiziksel olarak zimmet alanı, kat, bina ayrıntısını açabilmekte ve izlenebilmektedir. Bu kriterler ise her türlü raporlar ve işlemlerde filtre görevi verilerek kullanılabilmektedir.

Ayrıntılı bir şekilde belirtilen bu hususlardan sonra 1980 yılından itibaren bilişim sektöründe bulunan narbarkod %100 müşteri memnuiyetini gözeterek ve Türkiye’nin her yerine kurulum sağlayarak bu sektörde öncü firmalar arasında yer almaktadır. Kapıda ödeme ve %99.99 server optimizasyonu ile alanında diğer firmalardan ayrılmaktadır.

1980 yılından itibaren bilişim sektöründe olan narbarkod ve nar10  %100 müşteri memnuniyetini gözeterek kapıda ödeme gibi imkanları sizlere sunarak bu alanda hizmet vermektedir.

 

 

  Bulut Tabanlı Satış Yazılımı
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir