Demirbaş Takip Otomasyonu

Demirbaş: Kamu ya da özel bir kuruluştaki herhangi bir malın geçici veya kalıcı olarak bir kişinin, birimin kullanımına sunulmasına verilen isimdir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere demirbaşlar pek çok dikkat edilmesi gereken ve kaybı söz konusu olmaması gereken nesnelerdir. Bir demirbaş kaybedildiği zaman sadece nesnenin maddi külfeti değil bununla beraber pek çok sorun da kaybeden kişinin ve diğer sorumluların sırtına bindirilmektedir. Bu gibi olaylardan uzak durabilmek adına bu nesnelerin takibin sağlamak oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

demirbasekle

Demirbaş Takip Otomasyonu Ne İşe Yarar?

Demirbaş takip otomasyonu sayesinde bu nesneleri artık çok kolay bir biçimde takip etmekle kalmayıp bütün geçmişine de ulaşabilmekteyiz. Bu nesne daha önce kimler tarafından kullanılmış, nasıl ve ne amaçla kullanılmış gibi sorulara da erişebilmemizi mümkün kılmaktadır. Tabi bu program size sadece nesnenin lokasyon takibi değil aynı zamanda bakım periyotlarının da takibini yapabilmenizi sağlamaktadır. Bu oldukça önemlidir çünkü gerek konum gerek kişi yönünde çok fazla kez değişikliğe uğrayan eşyalar çabuk yıpranmaktadır. Bakımları doğru yapıldığı zaman ise bu sorunun büyük ölçüde önüne geçilebilmektedir. Bu sebepten bu detaylara dikkat edilmesi başka şirket ya da devlet olmak üzere herkesin yararına olmaktadır.

Demirbaş Takip Otomasyonu Özellikleri

  • Bakımların düzenli ve hızlı yapılmasına olanak sağlamaktadırlar.
  • Varlık yönetimini etkin, gerçek zamanlı ve hızlı bir biçimde gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadırlar.
  • Ürünlerin kimde olduklarını, nerede olduklarını ve ne amaçla kullanıldıklarını hızlı bir biçimde takip etmeye olanak sağlamaktadırlar.
  • Demirbaşların kayıp olma, kaçırılma olaylarını minimalize ederek tutarlılık sağlarlar.
  • Belirli bir düzen oluşturarak, istenen demirbaşlara kolay erişimin önünü açmaktadırlar.
  • Şirket planları üzerinden demirbaş kontrolünü gerçekleştirebilme olanağı sunmaktadır.
  • Demirbaşın daha önce nasıl bir yol izlediğine, kimlerde olduğuna ve demirbaşa geçmişte ne tarz işlemler yapıldığına erişebilme olanağı sağlamaktadır.
  • Şirket ya da iştirak üzerindeki varlık yönetimini kolaylaştırır. Hangi varlıktan ne kadar sahip olduğunu göz önüne objektif bir biçimde serebilmektedir.
  • Kişiye özel yetkilendirme seçeneği sayesinde idari birimlerdeki personellerinde demirbaş takibi yapabilmesine olanak sağlamaktadır.
  Depo Otomasyon Takip Programı