restoran

Cafe Adisyon Programı

Cafeler çağımızda birçok müşteri ağırlayan ve oldukça rağbet gören mekanlardır. Büyük iş yükleri sebebiyle  verilen hizmetlerin kalitesi ve idari yapı konusunda birtakım zorluklarla karşılaşılmaktadır. Cafe otomasyon sistemleri de bu sıkıntıların çözümü için kullanılmakta ve oldukça etkili olmaktadır. Söz konusu sistem sayesinde cafede kullanılan menü dijital ortama aktarılarak müşterilerin siparişleri anında hem mutfağa hem de kasaya iletilir. Böylece hem servis hızı ve kalitesi artar, hem de işletmeciler mekanın genel takibini kolayca yapabilirler.

NEDEN ADİSYON UYGULAMASI KULLANILMALI?

Otomasyon sistemi, işletmenin tüm siparişlerinin hızla hazırlanmasını ve hesap işlemlerinin kolayca kontrol edimesini mümkün kılar.

Cafe adisyon uygulaması sayesinde dolu ve boş masaların tümü anında görülebilir. Yine masaların hesapları  toplu bir şekilde sistemde görünür ve hesap isteyen masanın adisyon dökümü çıkartılabilir. Hesap ödendiğinde hesabı alış türü (kredi kartı,nakit vs.) gösterilerek masa kapatılır.Paket siparişleri de menü üzerinden sisteme girilebilir veya masalara adisyon açılıp ürün sipariş girişi yapılabilir.Eğer sisteme Caller ID(arayanı göster) dahil  edilmişse, telefon çaldığında otomatik olarak  arayan müşteriyi gösteren bir pencere açılır ve doğrudan paket siparişi alınabilir.Hesap kapatma işlemleri esnasında dileyen müşteriye fatura kesilebilir veya resmi adisyon çıkartılabilir. Cari hesap olarak kapanan adisyonlar, ilgili hesaba aktarılabilir ve cari hesap takibi yapılabilir.Kasa programı farklı yetki seviyelerinde şifreler ile kısıtlı veya tam yetkili kullanılabilir. Böylece gün sonunda geçmiş adisyonlar üzerinde değişiklik yapılması engellenmiş olur.Cafe adisyon uygulaması ile ürün satış raporu, gün sonu raporu, garson performans raporu,ciro raporu, genel adisyon raporu gibi temel raporlar çıkarılabilir.

KASA PROGRAMI AVANTAJI

Kasa programı, işletmenin ana bilgisayar ya da kasa bilgisayarına yüklenen programdır.Kasa programı sayesinde, kasiyer tüm işletmeye hakim olur; dolu ve boş masaları; masaların hesaplarını aynı anda dijital ekranda görüntüleyebilir.Kasa programından elde edilen tüm raporlar Excel programına aktarılabilir. Böylelikle farklı türde raporların elde edilmesi mümkün olur.

Cafe adisyon uygulamalarını 1980 yılından itibaren bilişim sektöründe olan narbarkod ve nar10 işletmesi %100 müşteri memnuniyetini gözeterek kapıda ödeme gibi imkanları sizlere sunarak bu alanda hizmet vermektedir.

 

 

 

  Stok Cari Programı Yazılımı
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir