Depo Barkod Sistemleri

Depo Barkod Sistemleri

Barkod Nedir?

Ürünlerin tedarik zincirindeki yerini belirten, geçmişini niteleyen ve beyaz zemin üzerine siyah çizgiler ile numaralardan oluşan sembollere verilen isimlerdir.  Bu araç sayesinde ürünlerin bütün tedarik zinciri döngüsünü daha kolay bir şekilde kontrol edebilmektesiniz. Bugün her ürünün üzerinde kendisine ait barkodlar bulunmaktadır ve o ürünün ilk üretildiği yeri, ülkeyi, sektörü belirtmektedir. Barkod sisteminin ve desteğini almasıyla birlikte pek çok noktada işlemlerimizi daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilmemize olanak sağlamaktadır. Örneğin sistemimize kayıt ettiğimiz bir ürünün stok yönetimini, satış  işlemlerini ve daha pek çok işlemi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilmemize olanak sağlamaktadır.

Depo Barkod Sistemleri Nedir?

Şirketinizde süreçleri daha bir şekilde ilerletebilmek adına pek çok yazılım kullanmaktasınız ve bu yazılım kullandığınız bütün yazılımlarla bütünleşik olarak çalışmakta. Bu da sistemin şirketinizin bütün departmanlarında aktif olarak kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Depo Barkod Sistemi sayesinde depo ve stoklarınız dijital ortama taşınır. Dünya’nın neresine giderseniz gidin, bütün ürünleri çok iyi bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Depo Barkod Sistemleri Kullanmanın Şirketler için Avantajları Nelerdir?

  • Deponuzda bulunan bütün ürünlerin kayıtlarını tek bir merkez üzerinden, istediğiniz görüntüleme seçenekleri doğrultusunda izleyebilirsiniz.
  • Üretim ve satış maliyetlerinizde büyük bir düşüş sağlayabilirsiniz ve bu noktada kar marjınızda artış görürsünüz.
  • Satış işlemleri sırasında çok hızlı bir şekilde faturalama işlemlerini gerçekleştirebilmektesiniz.
  • Her satış için tekrar tekrar stok sayımı yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak stoktan düşme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tek bir sayımı sürekli olarak devam ettirebilirsiniz. Ürün girişi veya çıkışlarını modül aracılığıyla kontrol edebilir ve zamandan üyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Şirketiniz için önemli kararlar almanız ve strateji oluşturmanız gereken durumlarda gerekli raporları sistem üzerinden sadece birkaç tık ile edinebilirsiniz. Edindiğiniz raporlar neticesinde stratejinizi oluşturabilir ve kararlarınızı en objektif biçimde alabilirsiniz.
  • Sevkiyatları bütün lojistik süreçlerinde detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Müşterilerinizin istemeyeceği durumlar söz konusu olduğundaysa anında müdahale edebilir ve müşterilerinizle aranızda sorun yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.
  Barkod Sistemi
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir