Demirbaş Nedir?

Demirbas barkod sistemi kamu ya da özel kuruluşlarda bulunan herhangi bir taşınırın bir şahıs üzerine belirli ya da belirsiz bir dönem için zimmetlenme işlemine verilen isimdir. Demirbaş zimmetlenmesi oldukça büyük önem arz etmekte olup kaybı sadece maddi yükümlülük değil fazlasını beraberinde getiren eşyalardır. Bu nedenle demirbaş takibi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Barkod Nedir?

Beyaz bir zemin üzerinde siyah çizgiler ve numaralardan oluşan bir yapıdır. Bu yapıyı ürünlerin kimliği olarak nitelemek son derece doğu bir tanım olacaktır. Bu nedenle demirbaş takibi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bir ürünün nerede üretildiğinden, hangi sektör için üretildiğine kadar bütün detayları üzerindeki sayılar aracılığıyla belirtmektedir.

Demirbaş Barkod Sistemi Nedir?

Barkod Sistemi demirbaşların kaybının son derece problemli bir olay olduğundan bahsetmiştik. Bu sebepten ötürü bütün demirbaşların takibi oldukça dikkatli bir biçimde yapılmaktadır. Bir demirbaşın kaybolması sadece kaybeden kişiyi değil takip sorumlularını da alakadar etmektedir.  Bu nedenle demirbaş takibi titiz bir biçimde ve sistematik olarak gerçekleştirilmelidir.  Teknolojinin en büyük nimetlerini barkodun çok kullanışlı yapısı ile birleştiren demirbaş barkod sistemi ile bir demirbaşın nerede, kimde, ne zamandan beri, ne durumda olduğu gibi sorulara kolayca ulaşabilmekteyiz.  Bu yazılım sayesinde demirbaşın bakımlarını yenileme tarihlerini belirli bir  düzen içerisinde gerçekleştirebilmektesiniz. Bu süreçleri objektif olarak analiz edebilir ve belirli bir takvim haline sokabilirsiniz. Stokta bulunan bütün demirbaşları birkaç tık ile kategori bazında inceleyebilir, filtreleyebilir ve iade alabilirsiniz.

Demirbas Barkod Sistemi Avantajları

  • Demirbaş bakımlarının en doğru zamanda yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.
  • Kolay ve anlık olarak varlık yönetimi kontrolü sağlayabilmenize olanak vermektedir.
  • Kolay ve en doğru şekilde demirbaşların konumunu belirleyebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Demirbaşlarda kayıp kaçak durumunu ortadan kaldırarak sizleri büyük problemlerden kurtarmaktadır.
  • Demirbaş ihtiyaç analizini gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır.
  • Demirbaşların geçmişte kimde ve nerede olduğunu? Ne amaçla kullanıldığını takip edebilmenizi ve raporlayabilmenizi sağlamaktadır.
  • El terminali aracılığıyla kolayca sisteme ekleyebilme özelliğine sahiptir.
  • Çoklu yetkilendirme özelliği sayesinde demirbaşların pek çok daldan kontrol edilebilme ve yönetilmesine olanak vermektedir.
  Mağaza Takip Programı