Yeni Volkswagen Passat tanıtıldı! İşte özellikleri!

Yeni Volkswagen Passat tanıtıldı! İşte özellikleri!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nın hemen öncesinde tanıtılan makyajlanan 2020 Volkswagen Passat, birçok yeni teknolojiyle otomobilseverleri karşılıyor.

Dış tasarım açısından serinin önceki nesil modellerine kıyasla bir farklılık göstermeyen yeni nesil otomobil, hemen yukarıda bahsettiğimiz gibi yeni teknolojileriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

2020 Volkswagen Passat tasarımı 

Makyajlanan tasarımıyla serinini önceki otomobilleri ile pek bir fark göstermeyen yeni nesil otomobilin, tasarım açısından en dikkat çeken fark ise, yenilenen tampon ve ızgara tasarımı olarak karşımıza çıkıyor.

Tampon ve ızgara kısmında yapılan ufak tefek dokunuşlarla daha agresif ve spor bir görünüm kazanan yeni nesil Passat’ta LED aydınlatma elemanlarının hem arka hem ön farlarda standart olarak sürücülere sunuluyor.

Tasarım açısında yapılan diğer değişikliklere de göz attığımızda ise aracın arka kısmında yer alan Passat yazısının daha ön plana çıktığını görmekteyiz.

Hatırlarsanız Volkswagen, Arteon modellerinde de benzer bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi de bu tasarım anlayışını Passat ile devam ettiren Alman devi, ayrıca baştan aşağıya yenilediği jant tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

17-19 inç arasında olan jantlarla görenleri kendine hayran bıraktıran yeni nesil otomobil hem dizel hem de benzinli motor seçenekleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor. Peki, Yeni Volkswagen Passat’ın motor özellikleri neler sunuyor?

Yeni Volkswagen Passat motor özellikleri

Asi duruşundan bu yılda ödün vermeyen Volkswagen, 2020 model aracının motorunda da bir takım yeniliklere gitmiş.

Bu kısımda bizleri, Arteon‘dan aşina olduğumuz 150 beygir gücünde çalışan 1.5 TSI motor ile karşılayan yeni nesil otomobilin ayrıca 190 ve 272 beygirlik benzinli seçenekleri de bulunuyor.

Bunun haricinde 187 ve 268 beygir gücündeki 2.0 TSI motor seçeneklerine de ev sahipliği yapana yeni Volkswagen‘da ayrıca TDI Evo olarak adlandırılan 1.6 litrelik yeni bir motor seçeneğine de yer veriliyor.

148 beygir güç üreten 1.6 litrelik TDI Evo‘nun ayırca 2.0 litrelik 190 ve 240 beygirlik versiyonları da bulunuyor.

2020 Volkswagen Passat yeni bilgi eğlence ekranı ile ön plana çıkıyor!

Üçüncü jenerasyon bilgi eğlence sisteminin yer aldığı 2020 Passat‘ın iç mekanın da bizleri serinin önceki modellerine kıyasla benzer bir tasarım karşılıyor.

Bu kısımda gösterge panelindeki grafiklerde değişikliğe giden Volkswagen ayrıca 6.5, 8.0 ve 9.2 inç ekran seçeneklerini de kullanıcılarına sunuyor.

Yeni nesil Volkswagen Car-Net bilgi eğlence sistemi ile birlikte, Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink gibi en güncel uygulamalara da destek sunan Volkswagen, yine iç yaşam kısmından kaliteden ödün vermemiş.

Her açısında sürücülere ve yolculara en konforlu yolculuk deneyimini yaşatmayı hedefleyen otomobil devi, yeni aracında ayrıca günümüzün vazgeçilmezi haline gelen asistan sistemlerine yer veriyor.

Ayrıca, Hey Volkswagen ile komutu ile aracın multimedya sistemini de rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.

  Depo Barkod Sistemleri

Volkswagen 2020 model aracında yolcuların güvenliğinden de ödün vermiyor!

Haberin başında da belirtiğimiz gibi Volkswagen‘ın yeni nesil aracının en son teknolojiler ile geldiğini özellikle belirtmiştik.

Güvenlik donanımda da teknolojinin nimetlerinden yararlanan Alman devi kör nokta uyarısı, acil fren sistemi, ön çarpışma önleyici gibi özellikleri standart modelinde de yer veriyor.

Bunun haricinde ise, sürücülerin istediğine göre yeni nesil otomobile park asistanı, şerit takip sistemi ve hız sabitleyici gibi özelliklerde eklenebiliyor.

Peki, Makyajlanan Volkwagen Passat ne zaman Avrupa’da satışa sunulacak?

Fiyat bakımından henüz resmi bir açıklama da bulunmayan Alman devi, söz konusu aracının Mayıs 2019‘da ön satışa açacağını belirtti.

Bunun haricinde ise, ilk olarak Almanya’da teslim edilmeye başlanacak olan 2020 model Passat’lar Ağustos 2019‘da yollara çıkacak.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir