Qualcomm Snapdragon 712 tanıtıldı!

Qualcomm Snapdragon 712 tanıtıldı!

Bildiğiniz üzere Qualcomm, 800 ve 600 arasına iki cihaz sınıfını birbirine bağlayacak bir platform oluşturma amacıyla 700 serisi geliştirilmişti.

Bu kapsamda, ilk etapta Snapdragon 710 ile karşımıza çıkan teknoloji devi, şimdide Snapdragon 712 ile karşımızda.

Snapdragon 710 halefi olarak duyurulan 712, serinin bir önceki modelinde olduğu gibi 10 nm fabrikasyon süreciyle üretiliyor.

3 Kamera destekli Snapdragon 675 tanıtıldı!

Qualcomm, mobil fotoğrafçılık özellikleriyle dikkat çeken orta üst segment yeni işlemcisi Snapdragon 675 ile karşımızda! Yeni çipset sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor!

Şirket tarafından açıklanan resmi bilgilere göre, söz konusu işlemci Qualcomm Kryo 360 CPU, Qualcomm Adreno 616 GPU ve Qualcomm Hexagon 685 DSP’den olaşan, çok çekirdekli Qualcomm Al Engine‘a ev sahipliği yapıyor.

Qualcomm Snapdragon 712 özellikleri

Yapay zeka desteğini yeni nesil işlemcisiyle beraber daha da ön plana çıkartan Qualcomm, hem üst düzey yapay zeka performansıyla hem de oyun performansıyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Bunun haricinde, Qualcomm‘un resmi blog sayfasında paylaşılan diğer bilgilerde söz konusu işlemcinin, Snapdragon 710‘a kıyasla yüzde 10 hızlı olduğu da özellikle vurgulanıyor.

Qualcomm Snapdragon 712 özellikleri

Ayrıca yeni nesil Adreno 616 grafik biriminin de bir milyardan fazla renk verebildiğini belirten Qualcomm, Aqstic ses teknolojisiyle de bambaşka bir deneyim yaşatmayı da hedefliyor.

Söz konusu işlemcisinin diğer özelliklerine bakacak olursak, yeni nesil işlemci  Qualcomm Spectra 250 kamera ISP’si  sayesinde tek kamerada 32 Megapiksel çözünürlüğe de destek sunabiliyor.

Quick Charge 4.0 Plus destekleyen telefonlar hangileri?

Qualcomm Quick Charge 4.0 Plus teknolojisini destekleyen akıllı telefonların listesini yayınladı. Peki, Quick Charge 4.0 Plus destekleyen telefonlar hangileri? Gelin, bu listeye yakından göz atalım.

Bunun haricinde 4K video kaydı da sunabilen 712’nin ayrıca Qualcomm Quick Charge 4 Plus teknolojisine de ev sahipliği yaptığını belirtelim.

  Biz Sizi Arayalım
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir