iOS 13 ile çalışan iPhone XI tasarımları ortaya çıktı!

iOS 13 ile çalışan iPhone XI tasarımları ortaya çıktı!

PhoneArena tarafından hazırlanan iPhone XI tasarımlarından da görebileceğiniz üzere, Apple bu yıl iOS 13 ile beraber Karanlık Mod özelliğini kullanıcılara sunacak.

Son zamanlarda Karanlık Mod özelliği ile sık sık gündeme gelen iOS 13 bu sefer ise yeni iPhone modelleri ile karşımıza çıkıyor.

Hemen yukarıdaki kaydırmalı görsellerden de görebileceğiniz gibi, yeni iOS sürümünün karanlık tema ile nasıl görüneceğine tabiri caizse bir ön izleme atıyoruz.

PhoneArena‘nın hazırlamış olduğu bu render görsellerinde ayrıca, iPhone 11’in tasarımı da yeniden gözler önüne seriliyor. Daha önceden yapılan sızıntılarla yola çıkarak hazırlanan render görsellerinde bizleri, bir önceki nesil iPhone modellerinden daha küçük bir ekran çentiği de karşılıyor.

Bunun haricinde, LG V40‘dan aşina olduğumuz yatay şekilde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumuna da taslak görsellerinde yer verilmiş. Fakat Apple‘a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, söz konusu bu tasarımın daha ön planda olduğunu da özellikle belirtelim.

Görselleri değerlendirmeye devam edecek olursak, bir diğer dikkat çeken unsurda yeni iPhone modelinin ekran çentiği olarak karşımıza çıkıyor. Ekran çentiğini hakkında yorum yapan birçok kullanıcı, söz konusu tasarımın estetik durmadığını belirtiyor. Tabii, tüm bu paylaşılan görsellerin bir taslaktan ibaret olduğunu da unutmamak gerek.

iOS 13‘ün Karanlık Mod özelliği sayesinde ekran çentiğini görünmez hale getiren Apple, bu özellik sayesinde kullanıcılarına ayrıca, tamamen ekrandan oluşan bir telefon hissi de veriyor.

Eski iPhone ve iPad modelleri için üzücü haber!

Tüm bunların haricinde, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre, yeni iOS sürümünün eski iPhone veya iPad modellerine sunulmaya belirtilmişti.

Paylaşılan raporda,  2016 yılından önce satışa sunulan tüm iOS cihazlar, iOS 13 güncellemesini almayacağı öne sürülmüştü.

Son olarak, yukarıdaki kaydırmalı görsellerden iOS 13 ile çalışan iPhone XI tasarımlarını da inceleyebilirsiniz. Son olarak, siz bu yeni iPhone ve iOS sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili fikirlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

  İletişim Formu
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir