Google, mağazadan 29 zararlı uygulama kaldırdı!

Google, mağazadan 29 zararlı uygulama kaldırdı!

Günümüzde mobil cihazların her an yanımızda olması, hackerların ilgisini fazlasıyla çekmiş bulunuyor. Bankacılık işlemlerimize kadar her işimizi telefonlarımızdan yapabilmek mümkün olduğundan, işletim sistemi fark etmeksizin zararlı uygulama ve yöntemler sürekli geliştirilmeye devam ediyor.

İşletim sistemlerinin geliştiricileri, büyük bir çaba ile, sürekli olarak önlemler alıyor olsa da, zaman zaman büyük skandallarla karşılaşılabiliyor.

Google dün, 29 uygulamayı, fotoğraflarınızı çaldığı gerekçesiyle mağazasından kaldırdı. Trend Micro tarafından keşfedilmiş olan uygulamalar, blog yazılarında ifşa edildikten kısa bir süre sonra Google tarafından müdahale edildi. Aralarında oldukça popüler uygulamaların da bulunduğu listeyi, aşağıda paylaşıyoruz.

Pro Camera Beauty Cartoon Art Photo Emoji Camera Artistic effect Filter Art Editor Beauty Camera Selfie Camera Pro Horizon Beauty Camera Super Camera Art Effects for Photo Awesome Cartoon Art Art Filter Photo Art Filter Photo Effects Cartoon Effect Art Effect Photo Editor Wallpapers HD Magic Art Filter Photo Editor Fill Art Photo Editor ArtFlipPhotoEditing Art Filter Cartoon Art Photo Prizma Photo Effect Cartoon Art Photo Filter Art Filter Photo Editor Pixture Art Effect Photo Art Effect Cartoon Photo Filter

Firefox yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor!

Mozilla, Firefox’un yeni sürümü için önemli güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor. Şirket, kripto para madenciliği ve parmak izi verilerinin korunması gibi yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor!

  Haftanın en iyi duvar kağıtları - 10 Şubat
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir