Galaxy Note 10 için kameralı S-Pen iddiası!

Galaxy Note 10 için kameralı S-Pen iddiası!

İlk olarak Eylül 2011’de piyasaya sunulan Galaxy Note serisi dikkat çeken özellikleriyle ön plana çıkmayı başarmıştı.

Akıllı telefon pazarında Note serisi ile yeni bir trend başlatan Samsung, geliştirmiş olduğu S-Pen ile de kullanıcılara bambaşka bir deneyim yaşatmıştı.

Son olarak Galaxy Note 9 modeliyle beraber S-Pen‘e bir takım önemli özellikler ekleyen Samsung, kullanıcı deneyimini daha da üst seviyeye taşımıştı.

Note 9 ile beraber, gelişmiş bir Bluetooh bağlantısı sunan teknoloji devi, aynı zamanda, S-Pen’i düşük enerji ile çalışabilir hale getirmişti.

Bunun haricinde, grup halindeyken selfie çekimlerini kolaylaştırmak amacıyla akıllı kalem üzerinden direkt çekim yapabilmeyi sağlayan Samsung, görünen o ki akıllı kalemi için oldukça konuşulacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Kameralı S-Pen mi geliyor?

Samsung’un 2017 yılında almış olduğu patente göre, yeni Note modelinde kullanıcılara kameralı bir S-Pen sunulacağı belirtiliyor.

Yaklaşık olarak 2 yıldır üzerinde çalıştığı bu teknoloji için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulunan Samsung, akıllı telefon pazarında yeni bir trendi başlatmayı hedefliyor.

Patent açıklamasında, kalem ile çekilen fotoğrafların Bluetooth yoluyla cihaza aktarılabileceği de belirtiliyor.

Galaxy Note 10 ile beraber piyasa sunulacağı iddia edilen bu akıllı kalemin kamerasının optik yakınlaştırma özelliğine de ev sahipliği yapacağı özellikle vurgulanıyor.

Ayrıca, söz konusu bu kalemin kamerası eş zamanlı olarak cihaza bağlanabilecek. Böylece, kalemin kamerasından görünen görüntü direkt olarak cihaza aktarılabilecek.

Peki, siz bu patent hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

  Depo Barkod Sistemleri
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir