Apple'a planlanmış eskitme davası!

Apple’a planlanmış eskitme davası!

Apple, geçtiğimiz yıllarda telefonların performansını düşürmekle suçlanmıştı. Sonrasında şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, cihazların bataryalarının sağlık durumuna göre cihaz işlemcileri otomatik revize edilerek, işlemci frekanslarının düşürüldüğünü söyledi.

Bu durumu kullanıcıların bataryalarının olası patlama risklerini düşürmekle destekleyen şirket, yeniden planlanmış eskitme davası ile karşı karşıya.

Davada, Kasım 2016‘dan bu yana satın alınan iPhone cihazların, şarj cihazlarını tanımadığı veya kabul etmediğini ve bu durumun planlanmış eskitme kapsamında yeni şarj cihazı alımına sebebiyet vermek için yapıldığı iddia ediliyor.

Cihazların çok iyi kullanılmasına rağmen, belli bir süre sonra uyumsuzluk gösterdiği söyleniyor. Fakat bu tür sorunların, iddialar ile ne kadar bağlantılı olduğu henüz belli değil.

Apple daha önce iPhone performanslarını düşürürken yakalandığı için, davacılar burada bir tür bağlantı olduğunu düşünüyor. Apple tarafında ise, davaya resmi olarak henüz bir cevap gelmedi.

  Mobil Yazılım
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir